O Nas

Punkt Przedszkolny "Mały Krokodyl" jest wpisany do wykazu placówek niepublicznych Miasta Ząbki pod numerem 18, od dnia 24.09.2012 r.

Pomysł na takie przedszkole jakim jest Mały Krokodyl dojrzewał w naszych głowach przez kilka lat. Chcieliśmy stworzyć miejsce w którym zarówno mały jak i duży będzie czuł się swobodnie i bezpiecznie. Miejsce pełne uśmiechu i zabawy, wzajemnego zrozumienia i szacunku.

Celem przedszkola Mały Krokodyl jest wspieranie rozwoju i procesu uczenia się dziecka.

Pragniemy stworzyć miejsce w którym każde dziecko będzie mogło twórczo rozwijać się pod okiem doświadczonych nauczycieli - pasjonatów.

Zadaniem nauczyciela jest stworzenie warunków do tego by dziecko mogło dobrze się rozwijać i w swoim tempie poznawać otaczający go świat.

W naszym przedszkolu wszyscy są mile widziani.

Zapraszamy dzieci ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi, w tym: alergików, diabetyków, wegetarian, wegan. Więcej o diecie w naszym przedszkolu: EKOPROGRAM

Przedstawiamy naszą kadrę:

Ewa Jarzymowska - Kałudowa - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Ukończyłam Konserwatorium Muzyczne w Sofii na Wydziale Wokalistyki, a także studia podyplomowe z zakresu pedagogiki ogólnej. Pracuję w Klubie Kultury Aleksandrów jako instruktor śpiewu i gry na pianinie. Wierzę w siłę muzyki i jej oddziaływanie na ludzką psychikę. Muzyka kształtuje i wspiera rozwój dziecka. Dlatego tak ważny jest kontakt z nią już od najmłodszych lat. Lubię pracować z dziećmi, opowiadam im bajki przy akompaniamencie keyboardu lub nagrania płytowego.

Pani Ewa ukończyła Kurs Gordonowski prowadzi u nas zajęcia umuzykalniające tzw. "gordonki".

Paulina Polak - nauczyciel wychowania przedszkolnego

Studentka pedagogiki z zakresu edukacji wczesnoszkolnej i pedagogiki opiekuńczej. Pani Paulina jest bardzo opiekuńcza i ma w sobie dużo pozytywnej energii i uśmiechu. Dzieci bardzo lubią razem z nią wykonywać ciekawe prace plastyczne.

Ewa Sawicka - psycholog dziecięcy

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Uzyskaną wiedzę stale uzupełniam specjalistycznymi szkoleniami z zakresu pracy z dziećmi. Prowadzę zajęcia psycho-edukacyjne dla dzieci, szkolenia, warsztaty i pogadanki dla wychowawców i rodziców, indywidualnie spotykam się z rodzicami na dyżurach gdzie poruszane są tematy dotyczące sfery rozwojowej i wychowawczej dzieci, przeprowadza wstępną diagnostykę oraz badania gotowości szkolnej dzieci 5-letnich. Jestem mama trójki dzieci: Marysi, Janka i Kacperka. W wolnych chwilach rysuję, maluję mandale.

Rita Calderaro - Poczmańska - fizjoterapeuta

Pani Rita w naszym przedszkolu prowadzi profilaktyczne zajęcia gimnastyczno - korekcyjne. Jest dyplomowanym fizjoterapeutą, ukończyła wiele kursów i szkoleń z zakresu profilaktyki dziecięcej, ruchu, gimnastyki, terapii integracji sensorycznej. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwóch córek.

Karolina Graf - logopeda

Pani Karolina to doświadczony w pracy z małymi dziećmi logopeda. W naszym przedszkolu prowadzi profilaktyczne zajęcia logorytmiczne oraz indywidualne zajęcia logopedyczne dla dzieci. Niezwykle cierpliwa i ciepła nauczycielka.