Misja

Pragniemy stworzyć miejsce w którym i mały i duży będą czuli się swobodnie i bezpiecznie. Chcemy wspólnie tworzyć i poznawać, szukać nowych dróg do wiedzy. Wierzymy, że każde dziecko ma w sobie wielki potencjał, który od najmłodszych lat należy wspierać w sposób najbardziej odpowiedni dla niego. 
 
Naszym celem jest tworzenie społeczności w której nadrzędnymi wartościami są szacunek dla siebie i drugiej osoby, wzajemna współpraca i otwartość. Pragniemy by rodzice stali się częścią tej społeczności, byśmy wspólnie wspierali się w procesie nauki i uczenia się.

Jednym ze słów charakteryzujących naszą placówkę jest rytmNaturalny rytm rozwoju dziecka, rytm dnia codziennego, naturalny rytm zmian pór roku. Rytm ma niebywały wpływ na tempo i rodzaj pracy jaką podejmujemy w ciągu dnia, tygodnia, miesiąca czy całego roku. Naturalny rytm każdego dziecka i otaczającego nas świata. 
 
Jesteśmy miejscem kameralnym, rodzinnym. W grupie przedszkolnej znajdują się dzieci w różnym wieku. Taki układ jest naturalny, daje możliwość nawiązywania bardziej różnorodnych kontaktów społecznych. Dzieci w grupach rodzinnych są bardziej empatyczne i wrażliwe, uczą się współpracy, zachowań prospołecznych, troszczą się o siebie wzajemnie. 

W grupie przedszkolnej jest 3 nauczycieli. Współpracujemy również ze specjalistami, którzy prowadzą regularne zajęcia z dziećmi - psychologiem i logopedą
 

W naszym punkcie przedszkolnym oferujemy szereg atrakcyjnych zajęć dodatkowych, a ich wyboru dokonaliśmy stosując zasadę optymalizacji. Każde zajęcia dodatkowe mają za zadanie oddziaływać na i wspierać rozwój różnych sfer dziecka i jednocześnie sprawiać radość. Chcemy by dzieci dobrze się bawiły, rozwijały swoje umiejętności manualne i poznawcze, twórcze, a jednocześnie kształtowały swoją wrażliwość estetyczną. Ponadto wybrane zajęcia mają dodatkowy walor terapeutyczny (tj. zajęcia muzyczne i ceramika).  
Z założenia zajęcia te nie są obowiązkowe, gdyż chcemy by każde dziecko miało możliwość w nich uczestniczyć, jeśli oczywiście ma na to ochotę. 

Bardzo ważne jest dla nas nastawienie ekologiczne w bardzo szerokim kontekście - jeżeli istnieje wybór, to wybieramy produkty ekologiczne. Uczymy dzieci szacunku do środowiska, uczymy jak optymalnie wykorzystywać zasoby. Promujemy ekologiczne rozwiązania. 

Jedzenie proponowane w naszej plac owce jest wysokiej jakości, pozyskiwane ze sprawdzonych źródeł. Dieta jest zrównoważona, bogata w warzywa, zboża, owoce. Dostosowujemy diety nawet do najbardziej wymagających zaleceń zdrowotnych.

Bliskie nam są idee pedagogiki alternatywnej (Marii Montessori, Rudolfa Stainera, Lwa Wygotskiego), założenia Porozumienia bez przemocy, Rodzicielstwa bliskości, nauki przez działanie.