showcaseimage.png

EKODIETA

Posiłki podawane w naszym przedszkolu są oparte na wysokiej jakości, w większości ekologicznych, naturalnych produktach. Dieta jest zrównoważona odżywczo, odpowiednia dla danego wieku, różnorodna i skomponowana z produktów możliwie najmniej przetworzonych.

Dieta składa się głównie z kasz, sezonowych warzyw i owoców, roślin strączkowych, mąk pełnoziarnistych, produktów bogatych w błonnik, dobrej jakości drobiu i innego mięsa.

W przedszkolu nie podajemy gotowców i półproduktów, mrożonek... Więcej 

MYŚLENIE MATEMATYCZNE

Stwarzamy warunki do wspierania myślenia matematycznego już od najmłodszych lat. Nasz program edukacji matematycznej ma za zadanie wyrobić w dzieciach kompetencje potrzebne do dostrzegania problemów matematycznych i poszukiwania charakterystycznych dróg ich rozwiązania. Dzieci uczą się rozwiązywać problemy matematyczne na konkretnych, życiowych problemach. Uczą się przez działanie oraz osobiste doświadczenia. Korzystamy również z ciekawych pomocy edukacyjnych, takich jak m.in. liczmany, klocki NUMICON, klocki logiczne Dienesa, klocki matematyczne.

PROGRAM

Naturalna aktywnością dziecka jest uczenie się. W naszym przedszkolu nauka to radość i przede wszystkim świetna zabawa.

W naszym przedszkolu dzieci uczą się przez działanie i rozwiązywanie problemów. W procesie uczenia to oni są twórcami i poznają świat w sposób najbardziej dla nich odpowiedni, w odpowiednim dla siebie tempie. Zadaniem nauczyciela i przedszkola jest wspieranie dziecka, asystowanie mu, ale nie narzucanie. Nauczyciel ma być wzorem, swoją postawą zarażać dziecko chęcią nauki i poznawania świata.

Wrzesień to pierwszy miesiąc nowego roku przedszkolnego. w tym miesiącu zajmować będziemy wspólnie z dziećmi zastanawiać się:

- Czy łatwo jest być przedszkolakiem?

- Jak bezpiecznie dotrzeć do przedszkola? (Trochę o ruchu drogowym)

- Jak być dobrym przedszkolakiem? (Wspólne ustalanie zasad) 

W kolejnych tygodniach zajmiemy się również takimi tematami jak:

I - Zwierzęta w wiejskim gospodarstwie

II - Warzywa i owoce z ogródka

III - Kolory jesieni (O oznakach jesieni); Jak zatrzymać lato?

IV - Jestem bezpieczny w przedszkolu, na podwórku, na ulicy... (Kim jest nieznajomy? O granicach)

 

We wrześniu również:

- Wizyta policjanta

- Wycieczka do fryzjera

- Wycieczka do zagrody wiejskiej

- Wycieczka w okolice przedszkola 

 

Zajęcia dodatkowe w tym miesiącu:

- bajkoterapia 1 x tygodniu

- ceramika 1 x tygodniu

- rytmika 3 x tygodniu

- logopeda i diagnozy logopedyczne 1 x tygodniu

- warsztaty z psychologiem 1 x tygodniu

- język angielski 3 x tygodniu

- muzykoterapia 1 x tygodniu